facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-04-26
 

3. Navigator Festival już za nami!

W dniach 24 - 26 kwietnia 2015 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie po raz trzeci odbył się Navigator Festival. Dla gości przygotowano szereg atrakcji w postaci filmów podróżniczych, prelekcji znanych globtrotterów oraz ciekawych warsztatów. Podczas festiwalu miał miejsce finał konkursu „Prezentacja z podróży – kategoria OPEN”, w którym nagrody ufundowały m.in. marki Zajo i Polartec. 

W ostatni weekend kwietnia w krakowskim Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się 3. edycja festiwalu Navigator. Trzy dni tegorocznej edycji zostały wypełnione przez prelekcje podróżników, liczne warsztaty oraz targi turystyczno-podróżnicze. Festiwal uświetniły swoją obecnością wielkie gwiazdy polskiego alpinizmu. Na scenie przed pełną widownią stanęli m.in. Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki oraz Ryszard Pawłowski. Salwy śmiechu wzbudził Tomasz Michniewicz, relacjonujący swoją podróż do Kamerunu. Ponadto goście mogli rozsmakować się w egzotycznych potrawach wprost z Tunezji, a także na nowo odkryć polskie specjały. 


 

Goście festiwalu Navigator mieli przyjemność zapoznać się z dorobkiem doświadczonych podróżników, a także posłuchać prelekcji tych, którzy są na początku swojej podróżniczej drogi. Ci ostatni wzięli udział w konkursie OPEN, w którym mieli za zadanie zaprezentować swoją podróż w odległe krainy w 35 minut. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem – spośród 10 niesamowitych prelekcji, jedynie 3 mogły zostać nagrodzone.

 


Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięskie prezentacje. Pierwsze miejsce zajął Piotr Strzeżysz, ze swoją rowerową podróżą z Alaski do Patagonii. Zaraz za nim uplasowała się rodzina Tulej, która przemierzyła wspólnie Dagestan oraz Kaukaz Północny, trzecie miejsce zaś zajął Piotr Horzela, który przybliżył publiczności życie pingwinów na Antarktydzie. Do zdobywców miejsc na podium powędrowały kupony na odzież marki Zajo uszytą z zaawansowanych technicznie materiałów Polartec. Nagroda publiczności, czyli wyjazd do Amsterdamu ufundowany przez linie lotnicze KLM powędrowała do kolejnych rowerzystów, Cecylii Okońskiej i Piotra Kuszyńskiego, którzy zaprezentowali swoją podróż na trasie Polska – Chiny – Filipiny.  

 


więcej informacji: www.navigatorfestival.plmateriały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2015-12-10
GÓRY
 

Spotkanie z Marcinem Tomaszewskim w Krakowie

Komentuj 0
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com