facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-12-21
 

3. Festiwal Górski Wondół Challenge

Trzecia edycja festiwalu Wondół Challenge odbędzie się w Gliwicach i w Szczyrku w dniach 17 – 19 lutego 2012 roku. Gośćmi specjalnymi będą m.in. zdobywczyni Korony Himalajów Gerlinde Kaltenbrunner czy Ola Taistra, najbardziej utalentowana kobieta w polskim środowisku wspinaczkowym. Motywem przewodnim tej imprezy będzie woda, dlatego też na festiwalu WOPR będzie świętował swoje 50-te urodziny.
Górskie spływy kajakowe, nurkowanie w wysoko położonych jeziorach czy wspinaczka po dostępnych tylko z wody skałach lub lodowych formacjach – jak widać „wodne” atrakcje mają z pewnością więcej wspólnego z górami niż mogłoby się wydawać. Dlatego motywem trzeciej edycji festiwalu Wondół Challenge będzie woda. Z tego powodu festiwal uświetni swoją obecnością WOPR, będzie obchodził jubileusz 50-lecia.



Gerlinde Kaltenbrunner. Fot. arch. G. Kaltenbrunner

Jak co roku festiwal obędzie się w dwóch miejscach: w Centrum Edukacyjno Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach – 17 lutego 2012 r. i w Orlim Gnieździe w Szczyrku – 17-19 lutego 2012 r. Podczas imprezy zobaczymy najnowsze filmy pokazywane na Banff Mountain Film Festival – najważniejszy festiwalu tego typu na świecie. Ponadto, na Wondół Challenge będziemy promować również polski film górski poprzez prezentację najnowszych rodzimych produkcji m.in.
"W Beskidzie niskim" - film Jasia Meli z Survival Expedition 2011 oraz "Z hałdy w Himalaje", film Darka Załuskiego i Aliny Markiewicz.



Stefan Czerniecki. Fot. Kuba Fedorowicz

o swoich wyprawach, sukcesach i przygodach, czasem nawet mrożących krew w żyłach.  Swoją obecnością zaszczycą nas:  Gerlinde Kaltenbrunner - jedna z najlepszych himalaistek na świecie, Stefan Czerniecki - członek Alpinus Expedition Team oraz podróżnik ze specjalizacją z Ameryki Południowej, kpt. Krzysztof Baranowski – żeglarz, który dwukrotnie opłynął świat oraz założyciel Szkoły pod żaglami, Ola Taistra - najbardziej utalentowana kobieta w polskim środowisku wspinaczkowym, a także Olga Morawska - autorka książek i pomysłodawczyni memoriału im. Piotra Morawskiego.



Kapitan Krzysztof Baranowski. Fot. A. Wiktor

Wondół Challenge to nie tylko spotkania z filmem i ludźmi gór. To także okazja do promocji aktywnego, rodzinnego wypoczynku i bezpiecznej turystyki. Dlatego na festiwalowych gości czeka sporo atrakcji, w tym min.: pokazy ratownictwa i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników GOPR i WOPR, bieg pod górę RMD Winter Run oraz wiele ciekawostek dla dzieci.

Więcej informacji znajdziecie na: www.wondol-challenge.pl oraz na naszym profilu na Facebooku

Sponsorzy: ALPINUS, PZU, Lowa, InPost, Dagma, IFM, RMD
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com