facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

14 godzin biegu i wspinaczka na Naranjo de Bulnes

Ferenanda Maciel z teamu The North Face połączyła biegi górskie na dystansie ultra ze wspinaniem w masywie Picos de Europa.

 Fernanda na trasie Desafio De Cantabria; fot. Jordan Manoukian

 

Fernanda Maciel z w ciągu 14 godzin i 47 minut przebiegła 83 kilometry górskimi ścieżkami z wybrzeża Morza Kantabryjskiego do serca masywu Picos de Europa, po czym wraz z Eneko Pou wspięła się 200-metrową drogą Via Directa De Los Martínez na mierzący 2519 m n.p.m. szczyt Naranjo de Bulnes (Picu Urriellu).

 

Samo pokonanie górskiej trasy Desafio De Cantabria o przewyższeniu 6000 metrów zajęło jej 13 godzin i 40 minut. Wspierający ją we wspinaczce kolega z teamu The North Face przyznał, że największym zaskoczeniem był szeroki uśmiech, jakim powitała go Fernanda po przebiegnięciu samotnie przeszło 80 kilometrów.

 

 Fernanda Maciel na drodze Via Directa De Los Martínez; fot. Jordan Manoukian

 

„Zawsze w nią wierzyłem. W jej siłę, wytrwałość, jej sposób radzenia sobie ze słabościami, ale kiedy zobaczyłem ją uśmiechniętą, szczęka mi opadła… spodziewałem się, że po 13 godzinach biegu z 6000 m przewyższenia będzie zniechęcona, ale nie!” – śmieje się Eneko.

 

„Nie jestem doświadczoną wspinaczką i byłam zmęczona, ale udało nam się wejść na szczyt dość szybko. Na górze uściskaliśmy się jak szaleni. Udało się dotrzeć w 14 godzin 47 minut z wybrzeża Morza Kantabryjskiego na szczyt Naranjo!" – komentuje krótko swój wyczyn Maciel.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2016-04-14
GÓRY
 

Wielkie ściany na Syberii

Komentuj 0
Redakcja
 
2016-01-21
GÓRY
 

Nowe GÓRY (247) już w sprzedaży!

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com