facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

11-letni Illya Bakhmet-Smolenskyi pokonał Pijane Trójkąty VI.7

Mocarne dzieciaki zadziwiają nas nie od dziś. Tym bardziej jeśli pokonują mega trudną drogę, która zrzuciła wielu naszych mocarzy.

Illya Bakhmet-Smolenskyi (fot. 8a.nu)

 

Jedenastoletni Illya Bakhmet-Smolenskyi z Charkowa pojawił się na Podzamczu kilka tygodni temu. Wtedy jego najlepszym przejściem było 8b. Teraz na koncie ma pokonanie legendarnej drogi Pijane Trójkąty VI.7:

 

„Znalazłem idealne miejsce do wspinania. Prawie każdy rejon, skała i droga są pionowe, z małymi chwytami i ruchami na równowagę, a to mój ulubiony styl wspinania. Ale nawet jeśli skała jest w moim stylu to i tak przejście tej drogi było bardzo trudne. Jest długa, pompująca i ma trzy kruksy rozłożone na całej długości. Dlatego też mogłem mieć maksymalnie 2 próby dziennie. Podczas pierwszych dwóch dni mogłem na poważnie wstawić się zaledwie raz.”

 

 

Oprócz Pijanych Trójkatów młodzian z Ukrainy poradził sobie również z nieco łatwiejszą Hipnofotofilią VI.6+ oraz Krucjatą Trzeźwości VI.6. 

 

Jego mama, Ania, przyznaje że Ilia przygodę ze wspinaczka rozpoczął zaledwie 4 lata temu. Trenują go rodzice którzy co ciekawe wspinają się na szóstkowym poziomie.

 

 

źródło: 8a.nu

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
szopa
Hejka. W sumie masz rację:-) Zdecydowałem się na taką pisownię bo tak Illia podpisuje się na profilu 8a.nu.
Piotr M.
Maćku - takie wyniki, u takiego dzieciaka - powalają na kolana! Niemniej, na marginesie, mam uwagę i radę dla Ciebie: pisz poprawnie po polsku personalia tego chłopca, jak i wszystkich, powiedzmy, \'zza Buga\'. W tym przypadku, takich wspaniałych przejść dokonał nie \'Illya Bakhmet-Smolenskyi\', jak napisałeś - ale Ilia Bachmet-Smoleński! [Gdybyś pisał wszystko wg tej formuły, którą zastosowałeś - to powinieneś jeszcze napisać, że on jest z \'Kharkova\' - a nie poprawnie, czyli z Charkowa - jak to napisałeś... ;-) ] Ponyal Ty myenya? ;-) A żeby nie wyglądało, że to ja sam się tak wymądrzam - zerknij - takie są oficjalnie przyjęte dyrektywy językowe: http://sjp.pwn.pl/zasady/77-B-Nazwiska;629701.html Zatem - zmień to, poppraw, proszę! Ok?

Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com