facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

11-letni Illya Bakhmet-Smolenskyi pokonał Pijane Trójkąty VI.7

Mocarne dzieciaki zadziwiają nas nie od dziś. Tym bardziej jeśli pokonują mega trudną drogę, która zrzuciła wielu naszych mocarzy.

Illya Bakhmet-Smolenskyi (fot. 8a.nu)

 

Jedenastoletni Illya Bakhmet-Smolenskyi z Charkowa pojawił się na Podzamczu kilka tygodni temu. Wtedy jego najlepszym przejściem było 8b. Teraz na koncie ma pokonanie legendarnej drogi Pijane Trójkąty VI.7:

 

„Znalazłem idealne miejsce do wspinania. Prawie każdy rejon, skała i droga są pionowe, z małymi chwytami i ruchami na równowagę, a to mój ulubiony styl wspinania. Ale nawet jeśli skała jest w moim stylu to i tak przejście tej drogi było bardzo trudne. Jest długa, pompująca i ma trzy kruksy rozłożone na całej długości. Dlatego też mogłem mieć maksymalnie 2 próby dziennie. Podczas pierwszych dwóch dni mogłem na poważnie wstawić się zaledwie raz.”

 

 

Oprócz Pijanych Trójkatów młodzian z Ukrainy poradził sobie również z nieco łatwiejszą Hipnofotofilią VI.6+ oraz Krucjatą Trzeźwości VI.6. 

 

Jego mama, Ania, przyznaje że Ilia przygodę ze wspinaczka rozpoczął zaledwie 4 lata temu. Trenują go rodzice którzy co ciekawe wspinają się na szóstkowym poziomie.

 

 

źródło: 8a.nu

Maciek Szopa
 
2019-04-18
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kamil Ferenc pokonał Papichulo 9a+

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com