facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

10 nowych obić na Słonecznych czyli „1000 Dróg” cd

Slalomując między niekorzystną aurą, wspólnie z Arturem Maślanką w Słonecznych Skałach w Dolinie Szklarki ubezpieczyliśmy tej „wiosny” 9 nowych dróg, reprezentujących przedział najbardziej popularnych trudności. Warto zaznaczyć, że kilka z tych dróg już uzyskało powtórzenia,  a przede wszystkim opinie wyrażone z niejakim niedowierzaniem: „to te linie nie były do tej pory obite??!” W przypadku Słonecznych wydaje się to szczególnie zaskakujące, ale wypróbujcie sami takie drogi jak Chemtrail, Filar Przełazu czy choćby Żaluzję. 

Chemtrail VI.1+, Przełaz (fot. Kuba Wierzchowski)

 

Licznik mojego projektu „1000 Dróg” dobił tym samym do 811 FA, a ubezpieczenie nowości sfinasowałem z Waszych wpłat na portalu Zrzutka.pl. Przypominam, że także w tym roku możecie wesprzeć mój projekt pod adresem https://zrzutka.pl/vazgjx do czego gorąco zachęcam i z góry dziękuję za każdą pomoc.

 

Na Przełazie powstały następujące drogi:

Chemtrail VI.1+ (5R+ST): na lewo od WC Pickera, pierwsza wpinka wspólna.

Filar Przełazu VI (5R+ST): na prawo od Komu Bije Dzwon.

Upał Na Pustyni VI.1 (6R+ST): na lewo od drogi Plamy Na Słońcu – przecinają się na wysokości 4 ringa, który jest wspólny.

 

Na Szerokim Kominie w lewej części oczyściliśmy całkiem nową – zachodnią ściankę, na której powstały dwie drogi: Gównoburza VI.1/1+ (5R+ST) oraz Status 6 VI.1 (5R+ST). Pierwszy i piąty ring są wspólne, a na Gównoburzy organiczeniem jest linia ringów z sąsiadki. 

Na prawo od Ja Nie Latam powstała droga Be Quick Or Be Dead VI.2 (7R+ST). Na wysokości 4 ringa Artek narysował ogranicznik, którego nie widać z dołu. Wg mnie nie zmienia on trudności – sprawdzicie sami. Prostowaniem Gorzkich Żali jest teraz Żaluzja VI.3 (4R+ST), a jej współautorem jest Tomek Ręgwelski. Na prawo od Starczych Kazań powstał Paperclip VI.1 (5R+ST). Pierwszy ring jest wspólny, a potem linia ringów z Kazań jest ogranicznikiem. Ostatnią nowością na Szerokim Kominie jest Tyska Gnida VI- (4R+ST), która znajduje się na lewo od Gruby I Gruby na wschodniej ścianie.

 

Przy okazji tych prac ubezpieczyłem jeszcze linię Bałwanek Zdobędzie Wiosnę VI.1 (4R+ST), na Wschodnim Murze (na prawo od Prezentu Urodzinowego), którą zrobiłem bez asekuracji jeszcze w 2014 roku.

 

 

Szeroki Komin

 

 

 

1.Status 6 VI.1 (5R+ST); 

2.Gównoburza VI.1/1+ (5R+ST); 

3.Żaluzja VI.3 (4R+ST);

 

 

Zachęcam do polubienia profilu na fb (adres poniżej), gdzie znajdziecie zawsze najbardziej aktualne informacje.

 

Jacek Trzemżalski

https://www.facebook.com/1000lines/

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com