facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-07
 

10 lat Armada Skis & Outerwear

Mija 10 lat odkąd kilku młodych, zakręconych narciarzy siedząc przy piwie postanowiło stworzyć swoją własną  firmę produkującą narty. Potrzebowali oni sprzętu, który ułatwiłby im wykonywanie tricków na skoczniach, jazdę po railach i skoki w halfpipie, ale przede wszystkim pozwolił na przesuwanie swoich granic coraz dalej.
To jedno przez te wszystkie lata się nie zmieniło - Armada wciąż wprowadza na rynek rozwiązania, które pomagają freeskierom przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom.

W X, jubileuszowej kolekcji kalifornijskiego producenta, najwięcej nowości znaleźć można wśród modeli przeznaczonych dla wielbicieli jazdy poza trasami. Kilka lat temu Armada wprowadziła na rynek konstrukcję Elf Shoe Tech łączącą w sobie zalety nart z rockerem i tradycyjnego taliowania oraz cambera pod butem. W ten sposób powstał legendarny już model JJ, który świetnie radzi sobie w puchu, ale pozwala także wrócić do wyciągu po zmrożonej trasie.

W tym roku Armada poeksperymentowała nieco ze swoją opatentowaną konstrukcją, tworząc nowe modele, które spełnią  różnorodne oczekiwania freeriderów.

Magic J to narta, na której konstrukcję największy wpływ miał Tanner Hall. „Ojciec chrzestny stylu” od pewnego czasu częściej widywany jest poza trasami niż w pipie czy snowparku, nic więc dziwnego, że postanowił stworzyć sprzęt spełniający jego wymagania w terenie. Deski przypominają słynne JJ-e, ale są nieco szersze, mają mniejsze taliowanie, a najszersze punkty  są przesunięte do przodu i do tyłu. W efekcie MagicJ jest dużo stabilniejszy przy dużych prędkościach i jeszcze lepiej zachowuje się w głębokim puchu.

Armada postanowiła wyjść także naprzeciw oczekiwaniom riderów, którym niezwykle przypadła do gustu koncepcja zastosowana w zaprezentowanym rok temu TST. Połączenie tradycyjnego taliowania, cambera oraz rockera jedynie w przedniej części, dały nartę bardzo uniwersalną, ale niektórym brakowało szerokości przy naprawdę głębokim śniegu. Dlatego właśnie w tym roku na rynek trafił model Norwalk, który przeznaczony jest dla wielbicieli dużej prędkości i dużych dropów.

Rocker to nie tylko rozwiązanie stosowane w nartach freerideowych. Armada już kilka lat temu wprowadziła wydłużone i uniesione końce nart w modelach przeznaczonych do snowparku. EST Park Rocker zastosowany w Alpha 1 i Halo zmniejsza ryzyko zacięcia czubkami przy wybiciu ze skoczni, a odpowiednia konstrukcja znacznie obniża ich masę obrotową, co sprzyja wykonywaniu większych rotacji.

Oczywiście w kolekcji nie zabrakło także modeli o bardziej tradycyjnej konstrukcji. Model ARW, czyli damska wersja AR7, zaprojektowany przy współpracy z dziewczynami z teamu Armady zdobył najwyższą ocenę spośród 10 najlepszych nart freestyleowych wybranych przez testerów kultowego magazynu Freeskier!

Warto wspomnieć, że w najnowszej kolekcji Armady znaleźć można damskie i juniorskie odpowiedniki większości modeli freestyleowych, allmountain i freerideowych. Deski te nie są jedynie „przeskalowanymi” modelami męskimi. Ich projekty zostały przygotowane z uwzględnieniem różnic w budowie ciała i wadze pomiędzy mężczyznami, kobietami i najmłodszymi narciarzami. Śmiało można stwierdzić, że nie ma drugiej takiej kolekcji na rynku, która spełniałaby oczekiwania miłośników i miłośniczek freestyle’u czy freeride’u w każdym wieku.

 
fot.  Armada/Chris O`Connell


Kolejnymi nowościami, które ucieszą narciarzy spędzających dużo czasu poza trasami, jest pojawienie się w kolekcji odzieży technicznej kurtek i spodni wykonanych z materiałów Gore - TEX.

Kurtka Shifter i spodnie Exposure wyprodukowane przy użyciu trójwarstwowego materiału Gore - TEX Pro to najwyższej klasy zestaw odzieży technicznej. Od jazdy w snowparku, poprzez dni spędzone w głębokim puchu, aż po mieszankę  alpinizmu i narciarstwa w stromych kuluarach nad Chamonix - nie ma takiej sytuacji, w której te rzeczy się nie sprawdzą. Doskonałym ich uzupełnieniem będzie druga warstwa w postaci Goblin Insulator Hoodie z ociepliną Primaloft One lub Rotor Pullover wykonany z materiału Polartec Power Dry High Efficiency.

Dla wielu osób Armada to przede wszystkim niepowtarzalny styl. Seria Balance łącząca w sobie zalety materiału MegaRex i ciepła zapewnianego przez podszewkę SuperFlo to kilkadziesiąt modeli kurtek i spodni w najróżniejszych opcjach kolorystycznych i krojach. Kiedy zrobi się naprawdę zimno, niezastąpione będą z kolei produkty z serii Thermic, które zapewniają zatrzymanie ciepła dzięki wykorzystaniu puchu lub wypełnienia Polly Fill.

 
fot.  Armada/Chris O`Connell


Armada Skis & Outerwear kolejny rok z rzędu udowadnia, że techniczna odzież narciarska dla kobiet, która zapewni ochronę w najcięższych nawet warunkach, może także świetnie wyglądać. Docenił to kultowy magazyn Freeskier, który wyróżnił kurtkę Armada Isis i spodnie Decker tytułem „Editor’s Pick 2012/2013”. Redakcja zwróciła uwagę na doskonałe właściwości techniczne produktów, które gwarantują ochronę przed wilgocią, wiatrem czy zimnem, a jednocześnie szybkie odprowadzenie pary wodnej. Tym, co jednak w największym stopniu spodobało się testerom, był niespotykany wśród odzieży technicznej krój kurtki i spodni. Długa i dopasowana Isis oraz spodnie Decker typu slim fit stanowią według magazynu jeden z najbardziej stylowych zestawów na rynku.

Do wspomnianych wyżej nowości dodać należy ogromną liczbę bluz, t-shirtów, czapek, plecaków (w tym stworzony wspólnie z firmą Black Diamond model Agent) i innych freestyleowych akcesoriów.

Wszystkie zaprojektowane zostały przy współpracy z zawodnikami teamu Armady, wśród których znaleźć można m.in. JP Auclaira, Tannera Halla, Henrika Harlauta, Phila Casabona, Mikea Hornbecka, Torina Yater - Walleca i wielu innych, którzy każdego dnia przyczyniają się do ewolucji freeskiingu. To oni są siła napędową trwającej od ponad 10 lat rewolucji we współczesnym narciarstwie i to oni są siłą napędową Armady.

Więcej informacji: www.armadaskis.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2019-12-17
BIZNES
 

Columbia otwiera pierwszy monobrandowy sklep w Polsce

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-12-03
BIZNES
 

SALEWA przedłuża umowę z TOPR na kolejne 3 lata

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-11-26
BIZNES
 

Zima – najlepszy czas na spotkanie z naturą

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com