facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-10-03
 

"VI.5. w Tatrach" - 1 powtórzenie

Nie tak dawno donosiliśmy o przejściu „VI.5 w Tatrach” – kombinacji drogi na Galerii Osterwy w Dolinie Mięguszowieckiej (dokładniej na Prawej Turni tejże Galerii), Strach zo života VIII z nowym wariantem (będącym starym projektem Jakuba Horvátha, wiodącym przez wyraźne okapy), nazwanym Strach zo smrti - o wycenie IX+ - dokonanym przez świetny zespół braci Miroslav i Rastislav Pet’o, 27 czerwca 2012 roku.

Ta obecnie najtrudniejsza spośród klasycznych dróg/kombinacji na Osterwie i jedna z najtrudniejszy propozycji klasycznych w Tatrach doczekała się powtórzenia! Przejścia tego dokonał nie kto inny, jak wspinacz, o którego świetnym przejściu w Dolomitach donosiliśmy niedawno - Jožo Krištoffy. A do tego w zespole ze wspominanym akurat tu wyżej Miro Pet‘o.

 

 

Jožo Krištoffy na 4 wyciągu drogi. Fot. james.sk

 

Ten wspaniały zespół słowacki wrócił z Dolomitów i Jožo Krištoffy, tym razem w towarzystwie Miro Dobiaša, póki jeszcze pozwalała na to jesień, wybrał się w Tatry. W słowacki rejon mogący zostać czymś w rodzaju „sportowego centrum wspinaczki górskiej” w Tatrach Słowackich – na Galerię Osterwy. Tam udało im się powtórzyć nowo powstałą drogę/kombinację, nazwaną podczas pierwszego przejścia Strach zo života a Strach zo smrti.

 

 

Zespół Miro Dobiaš - Jožo Krištoffy w ścianie Osterwy. Fot. james.sk

 

Serdecznie gratulujemy przejścia słowackim wspinaczom! Z kolei każdego wspinacza polskiego, który „nie boi się śmierci” i kto jednocześnie jest w stanie „spojrzeć w twarz strachowi przed życiem” – zachęcamy do powtórzeń! :-)

 

 

Galeria Osterwy, Prawa Turnia - układ dróg. 'Strachy' - nr 28 i 29. Fot. tatry.nfo.sk

 

Piotr Michalski

Piotr Drożdż
 
2019-04-19
GÓRY
 

David, Hansjörg i Jess - in memoriam

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-04-09
GÓRY
 

Sprzątamy Tatry po raz ósmy!

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
Goryonline
 
2019-03-18
GÓRY
 

FEELIFE - Pacific Crest Trail 4265 km

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com