facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-09-23
 

The North Face Mountain Festival 2016


The North Face Mountain Festival 2016

Wiele różnych aktywności górskich w jeden weekend w szwajcarskim Lauterbrunnen.

 

W miniony weekend, w szwajcarskiej miejscowości Lauterbrunnen, został założony Base Camp dla miłośników outdooru. W The North Face Mountain Festival wzięło udział ponad 500 osób z 21 krajów - niektórzy przyjechali z tak odległych miejsc, jak USA, Kanada, czy Hongkong. Przez trzy intensywne dni można było spróbować wielu różnych aktywności, dowiedzieć się jak przygotować smaczne posiłki w outdoorze, poznać tajniki górskiej fotografii, a także zainspirować się opowieściami znanych himalaistów.

 

Weekend rozpoczął się od spotkania z himalaistami wspieranymi przez The North Face -  Simone Moro i Tamara Lunger opowiedzieli o pierwszym zimowym wejściu na Nanga Parbat. W czasie warsztatów smakosze mogli dowiedzieć się, jak podczas wypraw przyrządzić z podstawowych zapasów żywności energetyczne potrawy, a twórcze umysły uczyły się jak najlepiej uchwycić wielkie piękno przyrody, podczas warsztatów fotograficznych.

 

Z kolei fanom aktywności fizycznej praktycy podpowiadali, jak najlepiej przygotować swoje ciało na wyjście w góry. Z tych wskazówek uczestnicy Festiwalu mogli skorzystać od razu, gdyż podczas weekendu można było spróbować różnych sportów outdoorowych od biegania, wspinaczki, wędrówek, po paralotniarstwo, canyoning, rafting, po alpinizm, który prowadził sam Simone Moro. Podczas festiwalu była możliwość przetestowania butów z najnowszej kolekcji The North Face, stworzonej z myślą o biegach górskich i wędrówkach. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały, ale jak powiedział Simone Moro: “Pogoda nie była zbyt przyjazna, ale my byliśmy silniejsi od pogody i nikt się tym nie przejmował. Każdy spał w namiocie, pakował się i szedł na wybraną przez siebie aktywność. To jest prawdziwy raj. To jest świat outdooru.”

 

 

 

Każdy dzień kończył się świetnie przygotowaną kolacją, składającą się z kilku lokalnych potraw do wyboru. Wieczorem nie brakowało sił na zabawę przy akompaniamencie zespołów muzycznych i Dj-ów.

 

 

"Mountain Festival 2016 był wielkim sukcesem. Udało nam się zgromadzić zróżnicowane grono miłośników outdoorowych aktywności - od początkujących biegaczy, którzy ukończyli swój pierwszy bieg na 10 kilometrów górskim szlakiem, po doświadczonych alpinistów przesuwających swoje granice. Miłość do przyrody, pragnienie odkrywania i dzielenia się swoim doświadczeniem z podobnie myślącymi ludźmi sprawiły, że było to niesamowite wydarzenie dla wszystkich. W imieniu The North Face chcemy bardzo podziękować wszystkim którzy sprawili, że tegoroczny Mountain Festival się odbył. Do zobaczenia na The North Face Mountain Festival 2017! "- podsumował  Jeremy De Maillard, VP Marketing & E-commerce w The North Face EMEA.

 

 

 

Szczegóły dotyczące przyszłorocznego The North Face Mountain Festival ukażą się w najbliższych miesiącach. Aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami, zapraszamy do polubienia na Facebooku naszej strony - www.facebook.com/thenorthface  lub obserwowania @TheNorthFace na Instagramie i @TheNorthFaceEU na Twitterze z #MountainFestival.

 

 

 

Więcej informacji na temat teamu The North Face® znaleźć można na stronie www.thenorthface.com oraz portalach społecznościowych:

 

Instagram: @TheNorthFace

Twitter: @TheNorthFaceEU

Facebook: www.facebook.com/thenorthface

Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

 

 

 

 

The North Face®, należący do VF Corporation, Inc., powstał w 1968 roku w San Leandro w Kalifornii. Firma oferuje najbardziej zaawansowane technicznie produkty wspinaczom, sportowcom wytrzymałościowym, miłośnikom gór i sportów zimowych oraz odkrywcom. Produkty firmy sprzedawane są w sklepach dedykowanych podróżnikom, wspinaczom, narciarzom i snowboardzistom, sieciach sklepów sportowych oraz z odzieżą outdoorową. Więcej informacji o The North Face® znajdą Państwo na: www.thenorthface.eU

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com