facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-10-08
 

"Piękno Gór - K2" I Memoriał im. Tadeusza Piotrowskiego

W dniach 8 i 9 października w położnym na Jurze kompleksie „Małe Dolomity” odbędzie się pierwsza odsłona cyku „Piękno Gór”


Sobotnie spotkania z prelegentami będą poświęcone tematyce K2. W góry wysokie zabierze nas Danuta Piotrowska, która przybliży nam sylwetkę swojego tragicznie zmarłego męża Tadeusza i zaprezentuje niepublikowane dotychczas archiwalne fotografie z wypraw himalaisty. Stanisław Pisarek (podróżnik i właściciel wydawnictwa STAPIS) opowie o książce „K2 1986 In Memoriam Tadeusz Piotrowski” i uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej dalszych planów wydawniczych. O swoich zmaganiach z „górą gór” opowiedzą legendarni polscy himalaiści Krzysztof Wielicki i Ryszard Pawłowski, którzy w tym roku świętują 20 rocznicę wejścia na K2. Jerzy Natkański razem z Pawłem Michalskim podsumują letnią wyprawę unifikacyjną na K2 i wprowadzą nas w temat planowanej wyprawy zimowej na ostatni do zdobycia w zimie ośmiotysięcznik. Sobota to oczywiście nie tylko spotkania z prelegentami, to także wystawa zdjęć ze zbiorów Danuty Piotrowskiej. Po prelekcjach odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu wspinaczkowego szkoły wspinania GoUp, która jest jednym z partnerów całego wydarzenia. 

W niedzielę odbędzie się pierwsza edycja Memoriału im. Tadeusza Piotrowskiego, a będą to otwarte zawody wspinaczkowe, które przeprowadzone zostaną w formułach: Wspinanie w skorupach oraz wspinanie w ławeczkach. Zawody będą miały charakter otwarty, bez wpisowego i pakietu startowego. Niedziela to także zajęcia wspinaczkowe dla początkujących, które odbędą się pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

 

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę dla wszystkich gości i uczestników wydarzenia będzie otwarty Sklep Górski na Jurze, gdzie czekać będzie asortyment wspinaczkowy i outdoorowy prestiżowych producentów w okazyjnych cenach.

 

link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1298984910135831/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-04-21
WYDARZENIA
 

Wspinaczkowy Puchar Polski w Skarpie Bytom

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-11
WYDARZENIA
 

Spektakl „WANDA”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-09
WYDARZENIA
 

Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-02-14
WYDARZENIA
 

12. Przegląd Filmów Górskich w Wadowicach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-02-08
WYDARZENIA
 

Andrzej Najder – cykl heliograwiur skalnych form

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com