facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-10-08
 

"Piękno Gór - K2" I Memoriał im. Tadeusza Piotrowskiego

W dniach 8 i 9 października w położnym na Jurze kompleksie „Małe Dolomity” odbędzie się pierwsza odsłona cyku „Piękno Gór”


Sobotnie spotkania z prelegentami będą poświęcone tematyce K2. W góry wysokie zabierze nas Danuta Piotrowska, która przybliży nam sylwetkę swojego tragicznie zmarłego męża Tadeusza i zaprezentuje niepublikowane dotychczas archiwalne fotografie z wypraw himalaisty. Stanisław Pisarek (podróżnik i właściciel wydawnictwa STAPIS) opowie o książce „K2 1986 In Memoriam Tadeusz Piotrowski” i uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej dalszych planów wydawniczych. O swoich zmaganiach z „górą gór” opowiedzą legendarni polscy himalaiści Krzysztof Wielicki i Ryszard Pawłowski, którzy w tym roku świętują 20 rocznicę wejścia na K2. Jerzy Natkański razem z Pawłem Michalskim podsumują letnią wyprawę unifikacyjną na K2 i wprowadzą nas w temat planowanej wyprawy zimowej na ostatni do zdobycia w zimie ośmiotysięcznik. Sobota to oczywiście nie tylko spotkania z prelegentami, to także wystawa zdjęć ze zbiorów Danuty Piotrowskiej. Po prelekcjach odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu wspinaczkowego szkoły wspinania GoUp, która jest jednym z partnerów całego wydarzenia. 

W niedzielę odbędzie się pierwsza edycja Memoriału im. Tadeusza Piotrowskiego, a będą to otwarte zawody wspinaczkowe, które przeprowadzone zostaną w formułach: Wspinanie w skorupach oraz wspinanie w ławeczkach. Zawody będą miały charakter otwarty, bez wpisowego i pakietu startowego. Niedziela to także zajęcia wspinaczkowe dla początkujących, które odbędą się pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

 

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę dla wszystkich gości i uczestników wydarzenia będzie otwarty Sklep Górski na Jurze, gdzie czekać będzie asortyment wspinaczkowy i outdoorowy prestiżowych producentów w okazyjnych cenach.

 

link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1298984910135831/

Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2018-08-28
WYDARZENIA
 

Bieg Przedni – nowa, propozycja dla biegaczy w Tatrach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-08-27
WYDARZENIA
 

14. Spotkania z Filmem Górskim: znamy pełny program imprezy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com