facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-28
 

KUBA w Wagabundzie

Kuba to nie tylko Fidel Castro. Ta największa wyspa Wielkich Antyli jest jak żywy skansen. To dla nas magiczna podróż w czasie, powrót do czasów kolejek i sklepów na kartki, a równocześnie kontakt z zupełnie innym socjalizmem w wydaniu tropikalnym.

Z jednej strony bieda i reglamentowana żywność, z drugiej niesłychana żywotność i radość jej żywiołowych mieszkańców. Socjalizm na Karaibach to mieszanka iście wybuchowa. Na Kubie wszyscy bawią się, tańczą, śpiewają, przekrzykują się we wszechobecnym hałasie. W centrum miasta budzi nas pianie koguta, miejscowe osiłki zamiast pod budką z piwem gromadzą się przy stole i w skupieniu grają w domino, obok transwestyta prowadzi salon manicure, a ślepy koniec uliczki służy jako boisko do baseballa. To właśnie Kuba!Barbara Radwańska – podróżniczka, filmoznawca, specjalistka od Ameryki Łacińskiej, skończyła kurs reżyserii dokumentu na Kubie. Polaca latina – jak sama siebie określa – z urodzenia jest Polką, z serca – Latynoską. Gdy tylko robi się chłodniej ucieka „przezimować” do swoich ulubionych krajów – Argentyny, Brazylii lub na Kubę. Publikuje m.in. na łamach „National Geographic Traveler” i „Newsweeka”.  Występowała dla TVP, TVP Kultura, Instytutu Cervantesa, Radia Kraków, Festiwalu Podróżników 3 Żywioły, Radia Trójka, TVN 24. Współpracuje przy serii "Kobieta na krańcu świata".

Slajdowisko odbędzie się we wtorek 01.04.2014 r. o godzinie 19:00 w sali nr 9 Pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27.

Wstęp wolny!

Do zobaczenia! Zapraszamy!

TKN Wagabunda
www.wagabunda.krakow.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com