facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-18
 

"Bez Limitu" - film o Oli Taistrze

Film "Bez limitu" aktualnie jest na etapie zbierania funduszy przez platformę polakpotrafi.pl. Obraz ma być wyreżyserowany przez Urszulę Laskowską. Będzie opowiadał dwóch drogach. Jednej wspinaczkowej, drugiej wewnętrznej.


OD REŻYSERKI:

Chcę opowiedzieć o człowieku, który jest u szczytu swojej kariery zawodowej, ale wciąż mierzy się z życiowym problemem niespełnienia i mimo sukcesów, poszukuje odpowiedzi na pytanie, co jest w życiu najważniejsze.

Temat filmu zrodził się z mojej fascynacji wybitną polską himalaistką Wandą Rutkiewicz –niezwykle odważną i charyzmatyczną kobietą, która jednak nie potrafiła połączyć swojej górskiej pasji z udanym życiem osobistym.
Długo szukałam współczesnego odpowiednika Wandy aby pokazać narodziny charakteru, który jest piętnem i darem jednocześnie. Udało mi się ją odnaleźć w postaci Oli Taistry.

W filmie będziemy obserwować jej podwójną walkę. Z jednej strony zmagać się będzie z niebywale trudną drogą skalną, której nie przeszła dotąd żadna kobieta. Z drugiej zaś strony bohaterka odbędzie podróż wewnętrzną.

Urszula Laskowska

reżyserka

 

Film powstaje w ramach Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy.

W ramach programu zostało zrealizowanych ponad 50 filmów dokumentalnych, które wygrywają nagrody i są pokazywane na festiwalach całym świecie, wśród nich m.in. Berlinale (Rendez-vous), Karlowe Wary (Przyrzeczona),  IDFA (Viva Maria!) czy DOKLeipzig (Na północ od Kalabrii,. Joanna czy Niewiadoma Henryka Fasta), nominacja do nagród Europejskiej Akademii Filmowej (Paparazzi). Program do tej pory ukończyli m.in.: Bartek Konopka, Marcin Sauter, Maciej Cuske, Marta Minorowicz, Grzegorz Zariczny i inni.

 

Jeśli macie ochotę wesprzeć ten projekt, to pod tym linkiem znajdziecie więcej informacji.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-10-16
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #2 – Marcin „Yeti” Tomaszewski

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-02
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #1 – Adam Ondra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
FOTO-VIDEO
 

Ladek Mountain Photo Award

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-14
FOTO-VIDEO
 

James Pearson i Bon Voyage

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-15
FOTO-VIDEO
 

„Into the Ice” – recenzja

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com