facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

(3 x 8b OS) / 24 h = Adam Ondra

Wiatry, deszcze, a nawet śniegi - to chłodny widok Hiszpanii, który mogą oglądać wspinacze tej zimy. A do tego jeszcze ciszę zakłóca silnik wiertarki Chrisa Sharmy... Zapraszamy na krótką wycieczkę po ekstremach Katalonii w towarzystwie Adama Ondry.
Niedługo zabawił Adam Ondra we Francji (patrz news: Młodzi atakują) zamieniając ją na słoneczną Hiszpanię - przy czym jak się okazało "słoneczna" to ona jest tylko w folderach dla turystów...

Ale zanim tam dotarł, po drodze zatrzymał się jeszcze we francuskim rejonie Seynes. Widocznie spieszyło mu się, bo postanawił nie tracić czasu na patentowanie i przeszedł onsight trzy drogi o trudnościach 8b (Le pays sans frontière long, Les brigades du chibre, La Colonne d`hercule) w jeden dzień! Dorzucając do tego zestawu "rozgrzewkowe" La 32 metrés (8a+).

W Hiszpanii Ondra zastał dość niesprzyjające warunki - częste deszcze, a co za tym idzie mokre drogi.  Pomimo tego przeszedł w Margalef Llamps y trons (8c+) RP w drugiej próbie, onsightem Batik (8b) oraz flashem El Fustigador (tylko 8a+).


Chris Sharma "chwali się" nowymi projektami przed Adamem Ondrą w Margalef (fot. Maria Torres)
 

Nie tylko jemu pogoda przeszkadza w "parciu na cyfrę". Rezydujący w okolicy Chris Sharma i Dani Andrada skoncentrowali się bardziej na obijaniu nowych projektów niż ich prowadzeniu. Ospitowane zostały m.in. startujące z tego samego miejsca First Round First Minute (projekt Chrisa, ok. 9b) oraz Bumbaye (projekt Dani`ego, ok. 8c+).


Chris Sharma w trakcie obijania projektu (fot. Maria Torres)


Sfrustrowany Czech przeniósł się do pobliskiej Oliany, gdzie pokonał oesem Identificacion y placas (8b+), w drugim podejściu Marroncita (8b/b+) oraz na koniec jeszcze świeżą drogę autorstwa Sharmy Gorilas en la niebla (8b, może 8b+) - oczywiście OS.

Teraz należy oczekiwać wieści z drogi powrotnej Adama do domu - przecież będzie mijał kilka ogródków skalnych... Żeby tylko pogoda dopisała, a i odpowiednia "cyfra" też się znalazła.

(tm)
     
     
     

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com