facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Tatranská Šelma Vertical - Polacy na podium!

Członkowie Dare 2b Team zaprezentowali świetną formę w kolejnych zawodach. Po sukcesach Pawła Krawczyka w Cortina Trail w Dolomitach i Iwony Januszyk na akademickich zawodach na egzotycznej wyspie Reunion (trzecie miejsca), tym razem wystartowali w trudnym biegu na Słowacji, gdzie zajęli 2 miejsce: Iwona wśród pań, Paweł wśród panów open. Jako najlepszy masters Paweł Krawczyk dodatkowo ustanowił rekord trasy w tej kategorii. Wśród pań najszybsza była inna Polka - Magdalena Kozielska!!!


Zawody Tatranská Šelma Vertical odbyły się w minioną sobotę, 29 lipca. To zaledwie 7 kilometrów ścigania, ale z przewyższeniem ponad 1400 metrów. Startuje się ze Starego Smokovca na wysokości 1025 m n.p.m., natomiast meta usytuowana jest na 2452 m n.p.m. na Slavkovskim Szczycie (Slavkovský štít). Ze względu na ostry limit czasu (zaledwie 1 godz. 58 min) na udział decydują się jedynie naprawdę dobrze przygotowani zawodnicy. Iwonie pokonanie tego dystansu zajęło 1:25:36. Paweł zameldował się na górze po 1:02:39, ze stratą zaledwie 17 s do zwycięzcy! Był to dla niego już drugi start w tych zawodach.

 

„Start w Selma Vertical miał być z jednej strony sprawdzeniem mocy przed docelową Rumunią, ale też fajną okazją do mocnej walki z silną konkurencją, w tym roku dodatkowo wzmocnioną przez Czechów. Osobiście chciałem sprawdzić, co tak naprawdę można w dobrej formie nabiegać na tym mocnym podbiegu. Gdy startowałem w zeszłym roku, dopiero wchodziłem w trening po kontuzji, w tym czuję się dużo młodszy i mocniejszy :). Liczyłem po cichu na poprawę czasu o jakieś 3, maksymalnie 4 minuty, ale walka z Jozefem Hlavco o zwycięstwo cieszy bardzo. Plan był jak w Cortinie (i chyba jak zawsze): bawimy się, pilnujemy, a potem idziemy do przodu! Pogoda była bardzo dobra do ścigania, co pokazały czasy na mecie” - relacjonuje Paweł „Pigmej” Krawczyk. Jednocześnie zachęca do startów w zawodach organizowanych na Słowacji: „Coraz większe grono Polaków i Czechów na tym biegu jest chyba najlepszą reklamą dobrych zawodów. Organizacja i klimat jak zawsze cudo, nie ma fajerwerków, które zagłuszają piękno tego sportu, a radocha ludzi na szczycie mówi sama za siebie. I jak to u południowych sąsiadów często bywa, na mecie - jeżeli jest ona nawet na wysokości ponad 2400 m n.p.m. - czeka piwo czy wino, wniesione przez nich osobiście na plecach.”

 

 

 

Podobne odczucia ma Iwona Januszyk z Dare 2b Team. „Uwielbiam startować na Słowacji! Czy to zawody ski-turowe czy biegowe, klimat jest zawsze. Nasi południowi sąsiedzi słyną z bardzo trudnych tras i dostępnych dla biegaczy tatrzańskich szlaków. Nie bez przyczyny największe narciarskie zawody w naszej części świata, „mała Pierra Menta”, to właśnie Słowackie Bokami Zapadnych Tatier. Z odpowiednich trunków pitych przed i po zawodach też słyną! Start w Šelma Vertical był dla mnie przetarciem przed Maratonem Biegów Alpejskich, tym bardziej cieszę się z drugiego miejsca!” - podsumowuje.

 

 

Iwonę wyprzedziła jedynie Magdalena Kozielska. Polka zaliczyła rewelacyjny występ i poprawiła o 10 minut rekord trasy (jej czas to 1:13:45)!

 

Wyniki: http://www.tatranskaselma.com/vysledky/

 

Obecnie zarówno Iwona jak i Paweł przygotowują się do startu w 2X2 RACE w Rumunii, które to zawody odbędą się 19 sierpnia 2017 roku. W ramach przygotowań Iwona Januszyk weźmie wcześniej udział w etapowym Festiwalu Biegów Alpejskich w Zawoi, 5-6 sierpnia 2017 r.

 

 


Dare 2b to brytyjska marka, która charakteryzuje się specjalistycznym przeznaczeniem odzieży dla miłośników sportów zimowych, narciarzy, snowboardzistów, kolarzy, biegaczy. To produkty wysokiej jakości o technicznym wzornictwie i doskonałym komforcie noszenia. Wykonane z użyciem nowoczesnych materiałów oraz technologii rozwijanych przez firmę, oferowane są jednak w przystępnych cenach. Produkty Dare 2b powstają przy ścisłej współpracy ze sportowcami z Dare 2b Team – reprezentującymi różne dyscypliny sportu. Dare 2b jest sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich. Strona: www.dare2b.com.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2017-08-18
ZIEMIA/POWIETRZE
 

Magda Łączak i Paweł Dybek przed Flexistav Biegiem Granią Tatr

Komentarze
0
 
 
Kinga Pachura
 
2017-08-14
ZIEMIA/POWIETRZE
 

Etapowy Maraton Biegów Alpejskich - to nie zapowiadało się groźnie.

Komentarze
0
 
Kamila Gruszka
 
2017-08-09
ZIEMIA/POWIETRZE
 

2x2 Race, czyli o rumuńskim kawałku ciężkiego biegania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com