Nasz kanał RSS

Marcin Dzieński zdobywa srebro Pucharze Świata

Mamy srebro w czasówkach!

Marcin Dzieński gotów do startu (fot. Maciek Szopa)

Rewelacyjny start zaliczył w Kanadzie Marcin Dzieński. Podczas rozgrywanych w Central Saanich zawodów z cyklu Pucharu Świata w Czasówkach nasz zawodnik uległ jedynie Chińczykowi Qixin Zhong dzięki czemu do domu przywiezie srebrny medal. Drugi z Polaków Jędrzej Komosiński również wstrzelił się z formą i ostatecznie zakończył zmagania na 6 miejscu. Za sensacyjne uznać można dopiero 13 miejsce Libora Hrozy. Czech odpadł od ściany w trakcie biegu ćwierćfinałowego.

Polski team pań był zdecydowanie liczniej reprezentowany niż team męski. W Kanadzie wystartowało aż 5 Polek. Najlepsza z nich, Ola Rudzińska uplasowała się na 5 pozycji. Tuż za nią finiszowała Klaudia Buczek. Patrycja Chudziak była 8, Edyta Ropek 9, a Monika Prokopiuk 10. Triumfowała Julia Kaplina z Rosji, której dodatkowo udało się pobić w biegu półfinałowym rekord świata czasem 7,74.