facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

#Yeti40 - wydanie specjalne

TYLKO U NAS! Wydanie specjalne książki #Yeti40 (oprawa twarda + profesjonalny audiobook z bajkami Marcina Tomaszewskiego)

 
 
 

Wielkie przejścia narciarskie

Najnowszy numer już wkrótce zadebiutuje na półkach salonów prasowych oraz w czytnikach on-line. Dajemy wam dziś przedsmak tego co zobaczycie w najnowszym wydaniu magazynu GÓRY. Wszystkich którzy już dziś chcą zamówić nowy numer i odebrać pakiet gratisów zapraszamy do preorderu >> http://bit.ly/2laBjRM

 
 
 

Na skitury z Tatr w Alpy

Jan Gąsienica-Roj opowie, jak bezpiecznie rozpocząć przygodę skiturową w Alpach lub innych górach typu lodowcowego. Jakie nowe zagrożenia bądź elementy wyprawy należy brać pod uwagę, jeśli chcemy pierwszy raz jechać na skitury w Alpy?

 
 
 

Niebiańskie Góry na krańcu Świata

Najnowszy numer już wkrótce zadebiutuje na półkach salonów prasowych oraz w czytnikach on-line. Dajemy wam dziś przedsmak tego co zobaczycie w najnowszym wydaniu magazynu GÓRY. Wszystkich którzy już dziś chcą zamówić nowy numer i odebrać pakiet gratisów zapraszamy do preorderu>>> http://bit.ly/2laBjRM

 
 
 

Rusza pre-order najnowszego numeru!

15 pierwszych osób otrzyma od Nas dodatki! 
Lawinowe ABC, dwie płytki CD oraz mapę Tatry Polskie i Słowackie

 
 
 

Wielka skalna i śnieżna cisza

W maju sezon skiturowy powoli zbliża się do końca. Na pytanie: jak go zakończyć, odpowiedź może być tylko jedna – konkretnym i pięknym zjazdem. Doskonałym miejscem na ostatnie szusy jest Dolina Rybiego Potoku. Można jeszcze zjechać „rysą”, żlebem z Niżnich Rysów – najbardziej narciarskiej góry w tym rejonie – do Czarnego Stawu pod Rysami czy też z Wrót Chałubińskiego lub Szpiglasowej. Na Słowacji zaprasza Barania Przełęcz. Sojuszników na takiej wyprawie mamy przynajmniej kilku: wysokie słońce, długi dzień i wspaniały firn – najlepszy z gatunków śniegu, o którym marzą wszyscy narciarze wysokogórscy. Ja polecam wycieczkę na Niżnie Rysy, w skali trudności zjazdów wycenioną na 2+.  

 
 
 

Numer świeżo po druku już niebawem w Twoich rękach!

Odsłaniamy rąbek tajemnicy, numer poświęcony będzie Marcinowi YETI Tomaszewskiemu. 

 
 
 

ABC Biwakowania na śniegu

Spędzanie nocy w terenie to nieodłączny element górskiej działalności. O ile biwakowanie w lecie nie nastręcza zbyt wielu problemów, to zimą nie jest już takie proste. Do nocy na śniegu warto się więc odpowiednio przygotować.

 
 
 

Długo wyczekiwana przedsprzedaż książki #Yeti40!

Serdecznie zapraszamy! Promocja obowiązuje do piątku (10 lutego) do godziny 23.59! Kochani, łapcie okazję!

 
 
 

Lodowa Norwegia

Gdzie pojechać w Norwegii na lodospady? Może do dobrze znanego wszystkim wielbicielom Rjukan albo w inne rejony takie jak dolina Eikesdal czy też region Ardal. Dowiedzcie się więcej o lodowych krainach tego skandynawskiego kraju.

 
 
 

Książka #YETI40 na 6. Przeglądzie Filmów o Górach O! GÓRY

Marcin Yeti Tomaszewski , najbardziej znany szczeciński aktywny alpinista, nasz gość specjalny na 5. Przegladzie O!Góry właśnie wydał swoją książkę. Książka #Yeti40 dołączy do oferty wydawnictwa GÓRY BOOKS, w której znajdują się bestsellerowe autobiografie, wspomnienia i opowieści największych Polaków światowej sceny górskiej ostatnich czterech dekad: Krzysztofa Wielickiego, Wojtka Kurtyki i Ryszarda Pawłowskiego.

 
 
 

Treking Cordillera Huayhuash

Przyznaję, że gdy w 2009 roku wspinaliśmy się na Alpamayo i Huascaran z moim peruwiańskim partnerem Danielem Millą, a wokół pyszniły się fantastyczne, urzekające pięknem organy lodowych ścian, z lekką rezerwą słuchałem jego entuzjastycznych słów o kordylierach Huayhuash. Tam jest jeszcze piękniej, niż w Cordillera Blanca – mawiał, i w końcu nas przekonał. zaplanowaliśmy treking, by je zobaczyć. To, co przeżyliśmy, pozostanie jedną z najwspanialszych przygód, jakich doświadczyliśmy w górach.

 
 
 

Treking Santa Cruz w Cordillera Blanca

To nie był zwykły treking, zważywszy na towarzystwo. Przeszedłem go z moją partnerką Elą Jodłowską, naszym peruwiańskim przyjacielem Danielem Millą, poganiaczem osłów Cezarem oraz czterema prezydentami stanów zjednoczonych: Fordem, Carterem, Clintonem i Bushem. Prezydenci byli bez obstawy Secrete Service i dźwigali nasz ekwipunek. Było to przed trzema laty, lecz wiem, że potem Cezar dokupił kolejnego osła, więc i Obama dołączył do poprzedników.

 
 
 

Zima w Tatrach - Bezpieczny Skituring

"Jak postępować, by wycieczki skiturowe były dla nas czasem radosnych przeżyć, a nie pasmem udręk czy nieszczęść? Odpowiednio zaplanować skiturę".

 
 
 

Numer Zimowy nadal w sprzedaży! CO CIEKAWEGO W GÓRACH 252

Biorąc pod uwagę mizerię ostatnich sezonów, ta zima jawi się jako prawdziwy dar od losu. Jest dobrze, a będzie tylko lepiej… do marca, a może i kwietnia! Trzeba więc przygotować się na długi sezon skiturowy, wspinaczkowy czy freeride’owy – przeglądnięcie sprzętu i odpowiedni trening to nie wszystko, warto też poszukać inspiracji w Numerze Zimowym GÓR (252), który nadal dostępny jest w sprzedaży. Bo wszystko, co zima ma najlepszego do zaoferowania ciągle przed nami!

 
 
 

Tatrzańskie „honorne” ściany zimą – GÓRY 253

Tatry nie są górami wielkimi, za to mają alpejski charakter i sporo ścian, na których można całkiem nieźle się powspinać latem i zimą. Część z nich jest dość łatwa, są jednak i takie, których przejście jest wyzwaniem. W GÓRACH (253), które nadal dostępne są w salonach prasowych, Damian Granowski przedstawia na zachętę ;) kilka zimowych, honornych propozycji.

 
 
 

Dialektyka (wspinaczkowej) duszy kobiecej - Niby na serio

"Na temat kobiecego wspinania krąży w naszym środowisku wiele złośliwie fałszywych opinii. Niektóre funkcjonują bez uzasadnienia (...)" - Andrzej Mirek o kobiecym wspinaniu.

 
 
 

Siedem Ścian, Siedem Kontynentów

Siedem Ścian, Siedem Kontynentów - atrakcyjny, unikalny w skali międzynarodowej projekt dwóch braci Eneko i Juana łączący dwie największe pasje: wspinanie i podróżowanie.

 
 
 

Sprawdźcie galerię zdjęć z imprezy GÓRNOLOTNI

Jeśli nie możecie być z nami na festiwalu GÓRNOLOTNI sprawdźcie galerię zdjęć z imprezy

 
 
 

Go with tle Flow! - Vademecum

Zobaczmy, co dzieje się w umyśle wspinacza, kiedy przeżywa flow. Skąd się bierze ogromna potrzeba wspinaczki, przecież "nie ma żadnego powodu, by się wspinać, poza samym wspinaniem. To akt sam w sobie".

 
 
 
 
1
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com