facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Hansjörg Auer i jego „Day Off”… raz jeszcze

12 godzin.Trzy wielkie ściany. Dwa loty. Jeden dzień.

 

Na naszej stronie w dziale Foto-Video oraz na kanale YouTube -The North Face obejrzeć możecie niesamowity film zatytułowany Hansjörg Auer’s Day Off („Dzień wolny Hansjörga Auera”). Ujęcia są emocjonujące, więc jeśli coś wam umknęło, to przypominamy, że Hansjörg wspiął się samotnie na Drogę Messnera (800m / trudność 6+ w skali UIAA), następnie zdobył Abramkante (500m / 7 UIAA), kończąc na Große Mauer (300m / 7 UIAA). Spore odległości między ścianami – łącznie około  33  kilometry – pokonywał na paralotni, natomiast całość, czyli 3 wielkie ściany i 2 loty na paralotni, zajęły mu zaledwie 12 godzin.

 


Krótki film, to zaledwie preludium do pełnometrazowego dokumentu, który ukazuje emocjonalne spojrzenie na życie Hansjörga i jego podróż z austriackiej rodzinnej farmy, do stania się znanym i cenionym alpinistą. Światowa premiera filmu odbędzie się podczas The North Face Mountain Festival w szwajcarskim Lauterbrunnen, w dniach od 14 do 17 września.

 


Oprócz światowej premiery, festiwal oferuje odkrywcom z całego świata możliwość wspinaczki po przepięknych szwajcarskich skałach, wędrówek zapierającymi dech w piersi alpejskimi szlakami, czy wzięcia udziału w treningach biegowych wraz z najlepszymi sportowcami z teamu The North Face. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o innych, niesamowitych ekspedycjach sportowców, którzy wystąpią na żywo i w filmach prezentowanych w czasie Festiwalu.

 


Bilety na The North Face Mountain Festival są jeszcze dostępne pod adresem: www.thenorthface.com/innovation/discover/mountain-festival.html, koszt biletu to 249 euro i obejmuje:
•    warsztaty – m.in.: fotografia przygodowa, gotowanie ekspedycyjne
•    zajęcia: górskie wędrówki, biegi trailowe i wspinaczka, podzielone ze względu na umiejętności uczestników
•    śniadanie w piątek, sobotę i niedzielę oraz kolację w sobotę wieczorem, serwowane w specjalnie przygotowanym namiocie
•    wszystkie atrakcje zawierające wystąpienia sportowców na dużej scenie, koncerty i wieczorne imprezy.


Każdy uczestnik może wykupić także szereg dodatkowych aktywności.
Najświeższe informacje na temat festiwalu pojawiają się na stronie:
https://www.facebook.com/events/263533504102274/


Więcej informacji na temat The North Face znaleźć można również na portalach społecznościowych:
Instagram: @TheNorthFace
Twitter: @TheNorthFaceEU
Facebook: www.facebook.com/thenorthface
Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Maciek Szopa
 
Goryonline
 
2017-08-04
GÓRY
 

Zodiac na El Capitanie klasycznie

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com