facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-12-23
 

Hansjörg Auer i Alex Blümell na północnej ścianie Gimmigela East

Pierwsze wejście od strony Nepalu na mierzący 7005 m szczyt, położony w jednym z najdzikszych zakątków Himalajów.

Hansjörg Auer z teamu The North Face i Alex Blümell stanęli jako trzeci zespół w historii na położonym na granicy Indii i Nepalu Gimmigela East. Jest to bliźniaczy szczyt z Gimmigela Chuli (7350 m), nazywany również „Gimmigela Sister". Żaden zespół nie próbował dotychczas pokonać trudnej, północnej ściany. Dobrze skrywana w odległym rejonie Kanczendzongi, czekała na swoich odkrywców.

 

 

Po pięciu intensywnych dniach trekkingu przez dżunglę wzdłuż rzeki Tamar i pokonaniu wyższych partii Doliny Ghunsa, Hansjörg i Alex założyli obóz nieco wyżej, niż tradycyjny Base Camp Pangpema.

 

                                                

Wspinacze rozpoczęli aklimatyzację na wysokości 5900 m, na południowej grani szczytu Dromo, by po trzech nocach, 8 listopada zaatakować północną ścianą Gimmigela East.

Dzięki opadom, jakie przyniósł wilgotny Monsun, warunki na mierzącej 1200 metrów wysokości ścianie były niemal idealne. Po dwóch biwakach, z których drugi był narażony na działanie silnego wiatru, 10 listopada o godzinie 7:30 stanęli na szczycie. Na górze czekała na nich nagroda w postaci wiodoku na pasmo górskie Sikkim oraz wschodnią ścianę Kanczendzongi.

 

 

„To była jedna z tych wypraw, w czasie których wszystko zagrało idealnie. Świetny projekt, jeszcze większa przyjaźń, szybkie i pierwsze wejście w stylu alpejskim, a do tego wszystkiego „Królewska Linia” na szczyt, na wysokości 7000 m w jednym z najbardziej odległych miejsc w Himalajach. Wielkie podziękowania należą się Alexowi za wspaniałe towarzystwo w ścianie i poza nią, naszemu fotografowi Eliasowi i operatorowi Matteo, bo dzięki nim czas w bazie upłynął nam niezwykle miło." – podsumował Hansjörg Auer.

 

 

Więcej informacji na temat teamu The North Face® znaleźć można na stronie www.thenorthface.com oraz portalach społecznościowych:

 

Instagram: @TheNorthFace

Twitter: @TheNorthFaceEU

Facebook: www.facebook.com/thenorthface

Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Maciek Szopa
 
Goryonline
 
2017-08-04
GÓRY
 

Zodiac na El Capitanie klasycznie

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com