Michał Jagiełło, Wołanie w górach.


Michał Jagiełło, Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach

Michał Jagiełło – taternik związany z ratownictwem górskim od 1961 roku, w latach 1972–1974 naczelnik TOPR – zawarł w Wołaniu w górach opisy prawdziwych, trudnych i ciekawych akcji ratowniczych prowadzonych w Tatrach. Między rzeczowe relacje Michał Jagiełło wplata przemyślenia o naturze górskiej tragedii, psychologii ratownictwa oraz o zachowaniach ludzkich w skrajnych sytuacjach. Najnowsze wydanie uzupełnione jest o opisy wypadków z ostatnich lat, niepublikowane wcześniej zdjęcia oraz indeks.

O autorze:

Tematem jego twórczości są góry. Autor tomów: Obsesja oraz Obsesja i inne góry, tryptyku: Trójkątna turnia, Za granią grań, Jawnie i skrycie, a także Wołania w górach. Mówi o sobie: „Jestem obecny w górach i góry są zadomowione we mnie”.

2006-06-23

(kg)

 



Zobacz również:
informacje echa z gór biznes co gdzie kiedy relacje miejscówki skitury ludzie poradnik sprzęt katalog sprzętu/szpej test sprzętu cooltura biblioteka górska fotogaleria film strefa handlu sklepy górskie sklepy internetowe katalogi ogłoszenia drobne linki goryonline o nas kontakt reklama ostatnio dodane bloGORY Hyde Park GÓRY archiwum prenumerata konkurs TATERNICZEK